Wydajne wędzarnie elektryczne

Wydajne wędzarnie elektryczne

 

Odwiedzając sklepy z wędlinami zawsze natrafimy na najróżniejsze produkty, które były poddawane wędzeniu. Proces ten ma za zadanie wydłużyć czas przydatności do spożycia oraz sprawi, że produkty te będą o wiele smaczniejsze. Szczególnie często do wędzenia używa się drzew owocowych. Dzięki temu wędzone sery, wędliny czy ryby wyróżniają się ciekawym smakiem.

Nowoczesne wersje wędzarni

wędzarnia borniakWędzenie znane jest ludzkości od tysięcy lat. Początkowo jednak wędzono głównie po to by mięso było lepiej zakonserwowane i mogło długo leżeć w spichlerzach. Z biegiem lat nieco zmieniano w procesach wędzenia i obecnie bardziej chodzi tutaj o walory smakowe niż o kwestie dotyczące przydatności do spożycia. Żeby ją wydłużyć to z reguły wystarczy stosować odpowiednie marynaty z soli peklującej. Najważniejszym elementem związanym z wędzeniem jest oczywiście wędzarnia. Sprzęt ten musi być przede wszystkim bardzo wydajny oraz szczelny. Ostatnimi czasy w sprzedaży zaczęły pojawiać się wędzarnie, które wykonane są z nierdzewnej blachy. Dużą popularnością cieszy się przykładowo wędzarnia Borniak. Jest to sprzęt z najwyższej półki i zdecydowanie jest on wart swojej ceny. To urządzenie generuje dym dzięki spalaniu zrębków drzewnych. Dochodzi tutaj do spalania z bardzo ograniczoną ilością tlenu dzięki czemu zrębki jedynie się żarzą a nie pojawia się ogień. Z kolei dymu podczas tego procesu pojawia się niezwykle dużo.

Obecnie wędzarnie możemy zakupić w sklepach dla masarzy, niektórych marketach oraz oczywiście drogą elektroniczną. Wspomniany wcześniej model możemy łatwo znaleźć w popularnych serwisach aukcyjnych. Wędzarnie te z reguły mają stosunkowo małe gabaryty dzięki czemu łatwo możemy je ulokować tam gdzie zajdzie taka potrzeba. W sprzedaży dostępne są modele o różnych pojemnościach.

 

Close Menu