Dłuższa eksploatacja sprzętu rolniczego

Dłuższa eksploatacja sprzętu rolniczego

Zima to idealny czas na to, aby przeprowadzić przegląd techniczny maszyn rolniczych, a także wykonać ich gruntowny remont, dzięki któremu będziemy mogli zaoszczędzić czas i pieniądze podczas sezonu, w którym będziemy potrzebować, jak największej ilości sprzętu, aby wykonać swoje obowiązki, w polu. 

Przegląd i naprawa maszyny rolniczej

filtry do maszyn rolniczychPrzeprowadzenie remontu ciągnika wymaga wielu czynności, które muszą być wykonywane co roku, pomimo tego, iż część nie została zniszczona. Filtry do maszyn rolniczych to części, które muszą być wymieniane co roku, aby zapewnić odpowiednie warunki naszym sprzętom. Musimy, pamiętać o tym, aby filtry były wykonane z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że części są oryginalnego pochodzenia. Bezwarunkowo konieczną wymianą podczas wymiany filtru, jest zmiana oleju minimum raz w roku. Olej, a także filtr olejowy to kwota powyżej 100 zł, zależne jest to od wielkości miski olejowej, a także rodzaju filtra. Jednak, aby silnik, w naszym ciągniku, kombajnie czy też innej maszynie miał odpowiednie ciśnienie oleju, a także smarowanie, jest to konieczne. Dzięki zachowaniu odpowiednich parametrów, unikniemy kosztów za remont silnika, które mogą być nieopłacalne, w sytuacji, gdy okaże się, iż należy wymienić pierścienie i tłoki, albo zniszczony został wał korbowy.

Przegląd maszyn rolniczych, jest również ważny, jak w przypadku samochodów i innych pojazdów. Jeżeli chcemy uniknąć stresowych sytuacji, a także czuć się bezpiecznie podczas wykonywania obowiązków, musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić wszystkie najważniejsze układy, takie jak układ hamulcowy i kierowniczy, ale musimy również pamiętać i zadbać o wymianę filtrów oleju i powietrza, dzięki czemu nasza maszyna będzie działa sprawnie. 

Close Menu